|  |  |  | 

Nieruchomości Płyty poliwęglanowe Zawory grzybkowe

Elektropolerowanie metali

Elektropolerowanie metali
1 vote, 6.00 avg. rating (89% score)

Elektropolerowanie metali (1)Istnieją przeróżne sposoby wykańczania powierzchni.
Elektropolerowanie metali to proces który wymaga przepływu prądu i elektrolitu,głównie kwasu siarkowego i ortofosforowego, proces kieruje się zasadami elektrolizy i trwa od kilku do kilkunastu minut.
Polerowanie mechaniczne to pracochłonny proces, szlifowanie stali nierdzewnej jest stosowane typowo dla atrakcyjniejszego wykończenia obrabianego metalu. Możemy wypolerować na wysoki, lustrzany połysk różne towary konsumpcyjne lub dekoracyjne. Taki rodzaj polerowania jest łatwy do stosowania w warsztacie.
Niestety powierzchnia metalu polerowana mechanicznie posiada mikroskopijne zarysowania, odkształcenia oraz cząstki pozostałe po materiale ściernym.
Mechaniczne polerowanie i elektropolerowanie metali to dwa różne sposoby. Powierzchnia która otrzymujemy po elektropolerowaniu jest odporna na korozje i ujawnia ono pierwotną strukturę metal. Jednak tradycyjne szlifowanie można zastosować w domu, przy naprawach bez demontażu metalowych części.

Podobne artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

elektropolerowanie-metali

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, CPE Gliwice, balayage fryzjer kraków, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Usuwanie owłosienia żary, Fotoprzekaźnik Sick, highlightersmink, pantomograf Gliwice, etykiety inspekcyjne na zamówienie, geodeta głogów cennik, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen

Polecamy także:

  • Drzwi wewnętrzne Gdańsk

    Drzwi wewnętrzne Gdańsk

    Drzwi wewnętrzne Urządzanie naszego mieszkania to proces, w którym należy zwracać uwagę na każdy element, który może rzutować na całość. Jednym z takich elementów, nad którym powinniśmy się bardziej skupić są drzwi wewnętrzne Gdańsk. Umiejętne ich dobranie nie jest takie proste. Pod uwagę trzeba brać na przykład wymiary ościeżnicy oraz stronę, w którą powinny się