|  |  |  | 

Dom i Ogród Fundamentowanie Zawory grzybkowe

Jakie meble kupić – lakierowane czy meble matowe?

Jakie meble kupić – lakierowane czy meble matowe?
1 vote, 6.00 avg. rating (89% score)

szafki (5)Funkcjonalność mebli to nie jedyne kryterium, które sprawia, że ludzie decydują się na ich zakup. Dzisiaj bowiem na wybór danego mebla ma wpływ także jego wygląd. Coraz więcej osób przywiązuje ogromną wagę do estetycznej strony kupowanych mebli. Na szczęście minęły już czasy, kiedy w polskich domach królują brzydkie meblościanki w okropnych kolorach. Teraz o zakupie mebli decyduje nie tylko cena, funkcjonalność, ale i kolor, bryła, ogólny wygląd mebla.

Meblościanki rodem z PRL-u miały brzydkie brązowe kolory, toporne i niepojemne bryły. Można było wybrać albo po prostu dostać wariant matowy albo lakierowany. Meble lakierowane były zdecydowanie chętniej kupowane niż matowe, bo wprowadzały jakieś poczucie luksusu. Na wszystkich matowych bowiem zdecydowanie widać każdy ślad i zabrudzenie, poza tym zdecydowanie bardziej starzeją się niż meble lakierowane. Dzisiaj też można wybierać między meblami matowymi a meblami lakierowanymi. Meble lakierowane zazwyczaj spotyka się w nowoczesnych projektach, które operują przejrzystymi bryłami i bardzo geometrycznymi formami. Decydują się na nie przede wszystkim wielbiciele nowoczesnych rozwiązań. Bardzo modne są teraz meble lakierowane w czarnym lub białym kolorze. Natomiast ich niewątpliwą wadą jest to, że utrzymanie wysokiego połysku jest bardzo częste i na przykład w kuchni takie meble nieszczególnie się sprawdzają. Widać na nich bowiem wszystkie zabrudzenia, zacieki, tłuste plamy. Co prawda, na rynku dostępne są różne preparaty do utrzymania dobrego stanu i czystości mebli lakierowanych, ale ich użytkownicy i tak narzekają na te mankamenty mebli na wysoki połysk. Dlatego też decydując się na meble lakierowane lepiej kupić te w białym kolorze, bo na nich mniej widać wszelkie zabrudzenia, na czarnych bowiem widać każdy pyłek kurzu.

Wybór mebli, czy to lakierowanych, czy to metalowych zależy jednak przede wszystkim od preferencji kupujących. Warto zastanowić się, czego właściwie się szuka i czego oczekuje się od takich mebli jeszcze przed zakupem. Sklepy meblowe prześcigają się w pomysłach na nowe rozwiązania w klasycznych i nowoczesnych meblach.

Podobne artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

jakie-meble-kupic-lakierowane-czy-meble-matowe

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: kinesiotaping bielsko biała, kaplica Santori, Tanie multiplikatory, Szamba Betonowe Piaseczno, bcaa katowice sklep, blog początkującego elektronika, busy do danii szamotuły, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, GAP Fakturowy BMW, fluorokrzemian glinu, mezoterapia vivaderm

Polecamy także:

  • Drzwi i okna w Lubartowie

    Drzwi i okna w Lubartowie

    Drzwi i okna w Lubartowie Nie od dziś wiadomo, że poczucie bezpieczeństwa we własnym domu czy też mieszkaniu, to bardzo ważna kwestia. Jest szereg elementów, które to poczucie właśnie mogą poprawić. Weźmy na ten przykład drzwi oraz okna. Chronią one nas przed włamywaczami oraz czynnikami zewnętrznymi jak wiatr oraz deszcz. Tym bardziej w coraz bardziej