|  |  |  | 

Deska tarasowa modrzew syberyjski Śniegołapy Usługi

Nowoczesna myśl mieszkaniowa w Polsce

Nowoczesna myśl mieszkaniowa w Polsce
1 vote, 6.00 avg. rating (89% score)

Nowoczesna myśl mieszkaniowa w PolsceJeszcze nie tak dawno temu Polacy żyli w kraju zewsząd otoczonym smutnymi przykładami architektury socrealizmu. Na obrzeżach miast, często na terenach zalewowych powstawały osiedla tzw. wielkiej płyty, które miały za zadanie pomieścić jak największą liczbę obywateli. Ich konstrukcje zakładały poniesienie jak najmniejszych kosztów budowy, przez co wiele z nich posiadało wiele usterek i architektonicznych pomyłek. Marzenia władzy komunistycznej o mieszkaniach dla wszystkich obywateli Polski Ludowej były jedynie mrzonką i marzeniem niemożliwym do spełnienia. Architektura służyła masom, jednak nie potrafiła zadowolić wszystkich.

Oczywiście wiele osiedli, które powstało spełniło swoje podstawowe zadanie, jakim było zapewnienie dachu nad głową wielu Polakom i Polkom, z drugiej zaś strony pozostawiły po sobie duże i zaniedbane osiedla, które kojarzone są przez Polaków jednoznacznie.

Dlatego musi cieszyć fakt, że wraz wolnością, którą otrzymaliśmy 25 lat temu, do Polski zawitała nowa myśl architektoniczna, która dziś wprowadza konsekwentnie nowe standardy budownictwa mieszkaniowego w Polsce, stawiając na piękne i w pełni funkcjonalne domy mieszkalne.

Podobne artykuły tematyczne o budownictwie i architekturze:

nowoczesna-mysl-mieszkaniowa-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: GAP Fakturowy BMW, Szamba Betonowe Piaseczno, busy do danii szamotuły, szkiełkowanie kraków, bcaa katowice sklep, Gniewiński portal, ra nails lakier hybrydowy, tanie taxi legnica, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, osb stopfire, kinesiotaping bielsko biała

Polecamy także:

  • Używane maszyny do metalu

    Używane maszyny do metalu

    Przedstawiam interesujący artykuł, z którego dowiesz się dlaczego polskie fabryki wciaż chętnie nabywają używane maszyny do metalu. Maszyny używane są naprawdę dużo tańsze niż maszyny nowe i dlatego właśnie mogą sobie na nie pozwolić nawet miejsi gracze na rynku. Używane obrabiarki do metalu pozostają wciąż w kręgu zainteresowania wielu fabryk. Często dostarczane są szlifierki do